דף הבית » פתרונות » תחנות רזות

חיסכון הוא מושג מוביל בעולם העסקים כיום, והוא מתקשר הן לפן הכלכלי והן למגמה הירוקה של חיסכון באנרגיה. הגברת יעילותן של מערכות המחשב בארגון באופן שישיג גם חיסכון כספי וגם יעילות מוגברת בעבודה הוא מצרך מתבקש, ובעולם זה בולט בשנים האחרונות הפיתרון של תחנות רזות- Thin Clients כחלק ממעבר של הארגון למערך וירטואליזציה.

 
על תחנות רזות ווירטואליזציה
הרעיון הבסיסי של מערך וירטואליזציה בארגון הוא ניתוק הקשר בין החומרה ובין מערכת ההפעלה. מעכת ההפעלה אינה מותקנת על המחשב המקומי אלא על שרת מרכזי שאליו מתחברים המשתמשים מתחנות העבודה שלהם, אותן תחנות רזות או Thin Clients. בצורה כזו מושגים יתרונות רבים לארגון, אשר אחד הבולטים בהם הוא חיסכון במשאבי מערכת. פיתרון של תחנות רזות עושה שימוש במעבד המרכזי של השרת ובמעבדי המשנה של כל תחנה רזה, וכך מושג חיסכון ניכר במשאבים. סביבת העבודה של כל משתמש היא אישית ומופרדת לחלוטין מסביבות העבודה של המשתמשים האחרים. המשתמש מתנתק משולחן העבודה בסיום יום העבודה ומכבה את התחנה, אך למחרת כאשר יפעיל אותה שוב הוא יקבל בדיוק את אותו שולחן העבודה עם כל המאפיינים ואפילו עם המסמכים שהשאיר פתוחים.
 
כיצד מושג חיסכון כספי באמצעות Thin Clients ?
החיסכון במשאבי מערכת, הנוצר באמצעות וירטואליזציה, מאפשר חיסכון כספי משמעותי בכמה אופנים-
·         חיסכון בחשמל- בעוד צריכת החשמל של מחשב שולחני רגיל נעה סביב 180 ₪ לחודש, צריכת החשמל של תחנה רזה תנוע סביב 25 ₪ בחודש בלבד.
·         חיסכון במשאבי ניהול- פיתרון של תחנות רזות מאפשר ניהול מרכזי של כל תחנות העבודה ומאפשר הטמעה של אפליקציות בצורה מרכזית.
·         חיסכון במשאבי גיבוי ואבטחה- תחנות רזות מאפשרות ביצוע גיבוי מרוכז ביתר קלות, וכן יעילות מוגברת באבטחת המידע ומניעת זליגות מידע.
 
חברת IT Group מתמחה באספקת פתרונות וירטואליזציה כוללים למגזר ה-SMB, ובהם תכנון ויישום של תחנות רזות כחלק מפיתרון מחשוב כולל עבור הארגון. אנו עומדים לשירותכם ומציעים מגוון רחב של פיתרונות יעילים וחסכוניים למערך המחשוב הארגוני. רוצים לדעת עוד על תחנות רזות ופוטנציאל החיסכון הגלום בהן? צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

יצירת קשר מיידית

  השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
* שם מלא:
* אימייל:
  הודעה:
*  קוד זיהוי קוד זיהוי